پیام دبیر علمی سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران

 

شکر و سپاس حضرت خالقی را که آدمی را به شرف نطق و کمال و توان فراگیری دانش به دیگر مخلوقات امتیاز بخشید، بسیار خرسند و مفتخر هستیم که سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران را با همکاری یکی از موفق ترین انجمن های علمی کشور یعنی انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران در تبریز برگزارنمائیم، بدون شک برگزاری همچون گرد همایی های علمی ارزشمند بستر و فرصت مناسبی برای اجتماع وتبادل نظر مجرب ترین اساتید خارج از کشور و اندیشمندان داخلی به منظور ایجاد انگیزه و ارتقاء دید و بینش و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان و فارغ التحصیلان با شاخه های متعدد مرتبط با ایمونولوژی در ابعاد تشخیص، پیشگیری و درمان و قرار گرفتن در مسیر صحیح علمی می باشد. ارائه سخنرانی های کلیدی توسط دانشمندان مطرح داخلی و خارجی، ارائه پوستر و پانل، برگزاری کارگاه ها و دوره های پیشرفته ایمونولوژی مورد علاقه در خدمت دانشجویان برابر نظرخواهی از دوره های قبل از برنامه های محوری این کنگره خواهد بود .

یکی دیگر از اهداف بزرگ این همایش علمی، تلفیق عینی و عملی علوم پایه و بالینی و تبادل اطلاعات میان اساتید و دانشجویان ایمونولوژی با اساتید گرانقدر علوم بالینی نظیر روماتولوژی، گوارش ، غدد، نفرولوژی وغیره می باشد که حداکثر استفاده را در تکمیل اطلاعات همدیگر به نفع تقویت ارتباط بین علوم پایه و بالینی نمایند .

 امیدوارم که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی سرتاسر کشور، شرکت های مرتبط با تولیدات و محصولات ایمونولوژیک از جمله شرکت های دارویی ، آزمایشگاهی همکاری و همیاری استانداریها ، شهرداریها و شورای شهر و دیگر ارگانهای علمی بتوانیم یک همایش در شان جامعه ایمونولوژی به لحاظ علمی و رفاهی را در شهر تبریز به نمایش بگذاریم .

در خاتمه کمیته برنامه ریزی علمی کنگره و انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران حضور ارزشمند همه پژوهشگران ، اساتید و دانشجویان شیفته ایمونولوژی را غنیمت شمرده و همواره در صدد بهره گیری از تجربیات و نظرات ارزشمند همه بزرگواران در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره می باشیم. همراهی و همگامی هر چه بیشتر عزیزان مایه دلگرمی و استحکام گام هایی خواهد بود که در جهت شناسایی هر چه بیشتر و بهتر ایمونولوژی به تشنگان این علم خواهد شد. انشاءالله...

 

دکتر جعفر مجیدی

دبیر علمی کنگره
 

 

 

پیام دبیر اجرایی سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران

 

سپاس و ستایش بی پایان خود را به پیشگاه ایزد منان تقدیم می دارم که توفیق برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی ایران را در شهر تبریز، بر ما ارزانی فرموده است. امید آن دارم که بتوانیم این همایش را هر چه پر بارتر و با شکوه تر برگزار نموده و گامی هرچند کوتاه در راستای پیشرفت و اعتلای این رشته در کشورمان برداریم.

در این کنگره سعی بر آن خواهد بود، فرصتی ایجاد شود تا پژوهشگران و دانشجویان عزیز نتایج  فعالیت های پژوهشی خود را ارائه نموده و از سخنرانیها و یافته های سایرین بویژه محققین خارجی حاضر بهره کافی را ببرند.

اینجانب به عنوان دبیر اجرایی کنگره بر خود لازم می دانم از زحمات تمامی اعضای تیم اجرایی که  در جهت برگزاری شایسته این همایش تلاش می نمایند کمال تشکر و قدردانی را به عمل آورم.

باشد که در اردیبهشت 95 میزبانی شایسته برای پژوهشگران این رشته باشیم و خاطره خوبی در ذهن شرکت کنندگان به جای گذاریم.

 

دکتر بهزاد برادران
دبیر اجرایی کنگره